Alates käesolevast aastast kontrollib Veterinaar- ja Toiduamet (VTA) senisest põhjalikumalt neid kauplejaid, kes müüvad toitu, sealhulgas toidulisandeid veebipoes, sotsiaalmeedias või muul viisil üle interneti.

Toidu müümine interneti kaudu on kiiresti arenev valdkond ning ka enamik suuremaid toidukaupade kette pakuvad juba võimalust neti teel toitu koju tellida. VTA on tuvastanud, et veebipoodides esitatav toidualane teave ei ole sageli piisav ning nõuetekohane. Näiteks ei ole kirjas toidu koostisosasid või allergeenide alast teavet.

Esineb ka juhtumeid, kus veebis toidu müügiga tegelevad ettevõtjad ei ole oma tegevusest Veterinaar- ja Toiduametit teavitanud. Toidu müügiga tegelemisest tuleb Veterinaar- ja Toiduametit teavitada. Selleks tuleb esitada majandustegevusteade, mida võib teha näiteks SIIN.

VTA on koostanud abistava JUHENDI, mille alusel saavad toidu müüjad oma kaugmüügi kanalid ka ise üle vaadata ning nõuetele vastavusse viia, et tarbijad saaksid enne ostu sooritamist toidu kohta vajaliku teabe.

Majandustegevuse teate tegemine VTA-le on vajalik, kui müüd e-poes:

  • toidukaupasid
  • toidulisandeid (nt vitamiinid)
  • alkohoolseid jooke.

E-poe majandustegevuse teate esitamine võtab ajaliselt 5-10 minutit, seda saab teha juhatuse liige või volitatud esindaja maaeluministeriumi kliendiportaalis.
NB! Kui ettevõttel on nii jae- kui e-pood või kui tegutseb nii jae- kui hulgimüügiga, tuleb kõigi tegevuste kohta teade esitada eraldi.

Kui Sul on oma e-poe teavitamiskohustuse osas kahtlus, kontakteeru VTA spetsialistiga: Monika Kuusk, e-mail: Monika.Kuusk@vet.agri.ee, telefon: 605 4758.

Kontrolli, kas Sinu ettevõtte on teavituse teinud:
Toidukäitlemise ettevõtted: https://jvis.agri.ee/jvis/avalik.html#/toitKaitlemisettevotedparing
Riikliki alkoholiregister: https://alkoreg.agri.ee/#HomePage
Toidulisandid ja eritoidud: https://jvis.agri.ee/jvis/avalik.html#/toidulisandEritoitparing

Esita majandustegevuse teade

Signe Kõiv
Eesti E-kaubanduse Liit
info@e-kaubanduseliit.ee

Liitu uudiskirjaga

Väärt uudised, praktilised nõuanded ning siseinfo Eesti e-kaubanduse kohta.