Augustikuus vähenes jaekaubandusettevõtete müügitulu võrreldes juulikuuga 1%. 2018. aasta kaheksa kuuga on jaekaubandusettevõtete müügitulu praktiliselt samal tasemel eelmise aasta vastava perioodiga ehk 0,5% kasvanud, selgub Statistikaameti aruannetest. Seejuures müügitulu posti või interneti teel on kasvanud augustikuus aastaga aga juba 15%. E-kaubandus hoiab jaekaubandust piltlikult öeldes kasvus ehk nina vee peal!

Käesoleva aasta 8 kuuga on müük posti- või internetiteel kasvanud kokku 11,3%, 168,2 miljonini ning müügitulu kasv on 17 miljonit eurot. E-kaubanduse käibed kasvavad jõudsalt ning viimaste kuude massiline uute pakiautomaatide lisandumine hoogustab kasvu lähikuudel veelgi.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu suurenes 2017. aasta augustiga võrreldes 4%. Müügitulu suurenes viiel ja vähenes kahel tegevusalal. Müügitulu suurenes veel ka muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (nn kaubamajad) (kasv 11%), apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes (kasv 9%), muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ning nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade jm (kasv 4%) ning majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes (kasv 2%).

Liitu uudiskirjaga

Väärt uudised, praktilised nõuanded ning siseinfo Eesti e-kaubanduse kohta.