Otsing

Palun vajuta enter / Return, et alustada otsingut

Oktoobrikuus liikus Eestis pakiautomaatidesse ca 783 700 pakki, mida on 32% ning 193 000 pakki rohkem, kui aasta tagasi oktoobrikuus.
Maksekeskus (kes meie hinnangul vahendab ca 50% kogu Eesti turu e-maksetest), käive kasvas oktoobrikuus 65%. Suuremat käibekasvu võiks põhjendada kordades suurenenud e-toidu osakaal, mida ei saadeta pakiautomaatidesse vaid peamiselt kulleriga, pick-up või spetsiaalsetesse toidukappidesse.
Omniva on teinud 9 kuuga kogu oma 2019.a. pakimahu täis ning jõuliselt kasvatas ka oktoobrikuus pakiautomaatide pakkide mahtu, kelle turuosa küündis oktoobris kogu turust suisa 60%.
Erakordselt hea tundub tulevat novembrikuu, kus näiteks Maksekeskuse käive kasvas suisa 95% võrreldes eelmise aastaga ning novembrikuu soodusmüügi kampaaniad tõstavad lisaks käibekasvule ka pakkide arvu kasvu novembris tublisti, mida veel praeguseks lõplikult kokku loetud ei ole.
Monitooringus arvestame Omniva, DPD ja Itella/Smartposti Eesti turu pakiautomaatide pakkide mahtu, mida eraisikud tellivad ettevõtetest (B2C). Arvestame juurde ka välisriikidest Eestisse tellitud pakid, kuid ei arvesta eraisikute vahelisi saadetisi ning Eesti ettevõtete poolt välisriikidesse saadetised.

Liitu uudiskirjaga

Väärt uudised, praktilised nõuanded ning siseinfo Eesti e-kaubanduse kohta.