Otsing

Palun vajuta enter / Return, et alustada otsingut

Euroopa Komisjon on äsja avaldanud soovituslikud suunised, mis käsitlevad platvormidel vahendatavate toodete ja teenuste järjestamise läbipaistvamaks muutmist.
Suuniste eesmärk on hõlbustada teatud sellest suvest kehtima hakanud platvormide määruse kohustuste täitmist. Nimelt kohustab määruse artikkel 5 kirjeldama platvormi teenusetingimustes parameetreid, millest sõltub ärikasutajate kuvamise järjestus platvormil. Sellisteks parameetriteks võib olla näiteks toote või teenuse hind, piltide arv või kvaliteet, tarbijate hinnang, pealkirja asjakohasus, geograafiline asukoht, tasuline esiletõstmine jne.
Järjestusparameetrite selgitamise eesmärk on aidata veebis oma kaupu või teenuseid müüvatel ettevõtetel paremini mõista, millest sõltub nende nähtavus, ning selle parandamiseks vajalikke samme astuda.
Määrus, nagu ka suunised puudutavad ja selliseid platvorme, kes vahendavad oma ärikasutajate ehk teiste ettevõtete pakkumisi. Eesti ettevõtetest on sellisteks platvormipakkujateks näiteks Kaup24, osta.ee, Hotelliveeb, Bolt, Wolt, Hansapost, Astri.ee jpt.
Määruse kohta saab täpsemat infot MKM veebilehelt.

Liitu uudiskirjaga

Väärt uudised, praktilised nõuanded ning siseinfo Eesti e-kaubanduse kohta.