Otsing

Palun vajuta enter / Return, et alustada otsingut

Suurbritannia ei ole enam Euroopa Liidu liige ning sinna müügil kehtivad tolli- ja maksutingimused sarnaselt kolmandate riikidega.

Uute määruste kohaselt peavad e-poed:
Registreerima end Suurbritannias käibemaksukohuslaseks ja koguma käibemaksu kõigilt toodetelt, mis saadetakse Suurbritanniasse.
Kaupmehel tuleb täita tollidokumendid läbi Eesti tolliagentuuri või vastavat teenust pakkuva kullerfirma kaudu.
Esitama (lisada) müügi käigus kliendile arve, kus on käibemaks ära märgitud.
Kaubaarve (faktuurarve) – Kui te saadate kaupu Euroopa Liidust välja, on vajalik faktuurarve või  pro forma arve. Arve peab sisaldama kaupade kohta kogu teavet, antud teavet kasutab tolliamet maksude määramiseks.
Säilitama raamatupidamisandmeid 6 aastat ja need vajadusel esitama HMRCle (Her Majesty’s Revenue & Customs)

Maksude tasumine Ühendkuningriigis:
Käibemaksu arvestatakse Suurbritannias kvartaalselt. Käibedeklaratsiooni esitamise ja maksude tasumise tähtaeg on 1 kuu ja seitse päeva pärast arvestusperioodi lõppu. Seega on näiteks esimese kvartali käibedeklaratsiooni esitamise tähtaeg 7. mai. Oma tulevasi tähtaegu on võimalik näha HMRC iseteenindusest, pärast käibemaksukonto registreerimist.
Suurbritannias käibemaksukohuslaseks registreermiseks otselingi leiad siit:
https://www.gov.uk/vat-registration/how-to-register


Kellega saata või kes aitab deklareerida?:

Oluline on arvestada, et DPD ei paku tolliagentuuri teenust, mis tähendab, et kaupmees peab ise täitma eelnevalt tollideklaratsiooni mõne Eestis tegutseva tolliagentuuri juures ning saadetisega kaasa panema vajalikud dokumendid, vastasel korral saadetakse saadetis tagasi. Omniva, Itella ning DHL on meile kinnitanud, et pakuvad ka ise soovijale tolliagentuuri teenust, mis võiks tähendada, et nende kaudu saates saab kõikide tolliprotseduuride täitmise tellida (arvestama peab erinevate tasudega, mis võivad saadetise väärtust oluliselt kaupmehe jaoks tõsta). Alternatiiv on leida Suurbritanniasse müügil Eestis mõni tegutsev tolliagentuur, kes aitab formaalsused täita või näiteks integreerida oma e-poega mõni automatiseeritud platvorm nagu Eurora (ka E-kaubanduse Liidu liige!) https://eurora.com/. Lisaks sellele, et Eurora tolli- ja maksukalkulaator suudab koguda käibemaksu 150 riigis käibemaksumäärade alusel, suudab see määrata kaupadele ka õiged HS-6 koodid ja luua sobivad tollideklaratsioonid. Valikut on ning kaupmees peaks enda jaoks arvestama Suurbritannia Euroopa Liidu väliste riikide hulka ja läbimõtlema, kuidas, kellega koostöös sinna müüa. Lisaks tasub arvestada, et keskmiselt pikeneb tänu tolliprotseduuridele saadetise kohalejõudmine 2-3 tööpäeva. Tasub üle vaadata e-poes lubatud kättetoimetamiseaeg hetkel Suurbritanniasse ja/või eristada muust Euroopa Liidust.

Lisaks loe ja valmista end ette ka 1. juulist jõustuvate EU käibemaksu reeglite muudatustega:
https://e-kaubanduseliit.ee/1-juulist-2021-joustuvad-kaibemaksu-muudatused-e-muugis-ning-uued-voimalused/

Liitu uudiskirjaga

Väärt uudised, praktilised nõuanded ning siseinfo Eesti e-kaubanduse kohta.