Otsing

Palun vajuta enter / Return, et alustada otsingut

Koroonakriisi järel kasvab kogu maailmas ostutrendidest kõige kiiremini e-kaubandus. Juuli alguses tõi Inbank turule Eestis esimese omataolise makseviisi Indivy Go, mis laseb kliendil proovida kaupa kodus tasuta ja maksta selle eest alles järgmisel kuul.

Spetsiaalselt e-poodidele loodud Indivy Go aitab kaupmeestel kiiremini tehinguni jõuda ning seeläbi müüki kasvatada. Uuendusena saab lisaks senistele otseintegratsiooni ja Magento 2 liidestustele Indivyt imelihtsalt seadistada ka WooCommerce’i plugina kaudu. Eelkõige e-kaubanduse hõlbustamiseks loodud Indivy Go’ga saab maksta ka tavapoodides, kus pank hakkab alates augustist ka paberivaba allkirjastamist pakkuma.

Inbanki e-kaubanduse suuna juhi Rain Pikandi sõnul annab uudne Indivy Go „maksa hiljem“ lahendus internetist ostmise kindluse laiemale tarbijaskonnale. „Vaatamata e-kaubanduse kriisiaegsele kasvule on Eestis veel palju neid, kes pelgavad veebis osta – olgu põhjuseks soovimatus emotsiooni pinnalt otsuseid teha, kahtlused kauba sobivuse osas või majanduslik ebakindlus,“ räägib Pikand. Tema sõnul muudab Indivy Go internetis ostmise mugavaks ja turvaliseks, sest maksmine on ostmisest eraldatud ja klient saab enne otsuse tegemist kodus kaubaga põhjalikult tutvuda.

Eestis esimese omataolise lahendusena laseb Indivy Go kodus kaubaga tasuta tutvuda ja alles siis otsustada, kas tasuda järgmisel kuul kogu ostusumma või jagada see väiksemate osamaksetena pikema perioodi peale. Kuna Indivy Go ei ole krediiditoode, siis piisab 75–800-euroste ostude tegemiseks e-poe kassas kontaktandmete sisestamisest, lepingut ei ole vaja sõlmida.

 

Finantseerimine kui ostuteekonna osa

Pikand usub, et ajal, mil maailm liigub aina suurema digitaalse vabaduse ja individuaalsuse suunas, peavad nii pangad kui kaupmehed sellega kohanema. „Ma leian, et finantseerimine peab liikuma sinna, kus kliendid seda päriselt vajavad, ehk poodi,“ ütleb Pikand, kelle sõnul on Inbanki strateegia muuta finantseerimine sujuvalt ostuprotsessi osaks. Sellest võidavad tema kinnitusel nii kliendid kui kaupmehed, sest ostuotsuse tegemine ei jää finantseerimise taha seisma.

Indivy Go on osa kaupmeestele mõeldud uue generatsiooni niinimetatud „osta kohe, maksa hiljem“ platvormist, mille Inbank tõi turule selle aasta mais. „Jälgime pidevalt, kuidas uued tehnoloogiad ja muutunud kaubanduskeskkond tarbijakäitumist mõjutavad. On selge, et ostuteekonda integreeritud finantseerimine, olgu siis e-poes või tavakaupluses, on saamas uueks normaalsuseks,“ ütleb Pikand. Alates juulist on Indivy saadaval ka Eesti kõige populaarsemale e-poe platvormile WooCommerce.

Kui Eestis kasutatakse hiljem maksmise võimalust 5% ostude puhul, siis Põhjamaades tehakse juba iga viies ost mõne „maksa hiljem“ lahenduse abil. Valdkonna turuliidritel Klarnal, Afterpayl ja Affirmil on maailmas tänaseks pea 100 miljonit kasutajat.

 

Soovid pöörata külastajad ostjateks ja kasvatada käivet? Siis võta ühendust Inbankiga aadressil partner@inbank.ee või vaata lähemalt https://inbank.ee/kaupmehele.

Liitu uudiskirjaga

Väärt uudised, praktilised nõuanded ning siseinfo Eesti e-kaubanduse kohta.