Otsing

Palun vajuta enter / Return, et alustada otsingut

1. jaanuarist 2021.a. hakkab kogu Euroopa Liidus kehtima e-kaubanduses ostja turvalisema autentimise nõue, mis tähendab sisuliselt kliendi autentimist internetipangas ning lihtsa krediitkaardi andmete sisestamise teel enam e-ostelda ei saa ehk siis lisaks krediitkaardi andmete sisestamisele tuleb oma e-pangas andmed kinnitada. Eesti makselahenduste pakkujad nõuavad nimetatud turvalist autentimist juba aastaid ja enamust Eesti e-poode antud muudatus ei puuduta kuidagi.
Siiski ei lähe kõik riigid alates 1. jaanuarist üle uuele süsteemile. Näiteks Saksamaa ja Itaalia on palunud paarikuist ülemineku perioodi ja lisaaega. See kõik võib tuua kaasa selle, et mõnest rahvusvahelisest e-poest ostu tehes võib jaanuari alguses tekkida maksetõrge.
Eesti e-šoppaja jaoks ei ole uues süsteemis midagi uut ja tõenäoliselt tarbija mingit muudatust ei märka, sest kui Eestis oleme harjunud pangalingiga makset sooritama või kaardimakset sooritama, siis suunataksegi meid juba aastaid internetipanka end tuvastama, kus kinnitatakse makseviis- ja see ongi nüüd üle-euroopaline maksekinnituse muudatus, mida võib öelda, et hakatakse nõudma ka mujal riikides.
Uue süsteemi eesmärgiks on internetis levivate kaardipettuste tõkestamine ning tulevikus ka uute autentimisviiside nagu näiteks biomeetrilise või äpi abil autentimise juurutamine. Juhul, kui sinu e-poes on aga ainukene makselahendus krediitkaardi andmete sisestamine, peaksid aga kiiremas korras uuendama makselahendusi!

Liitu uudiskirjaga

Väärt uudised, praktilised nõuanded ning siseinfo Eesti e-kaubanduse kohta.