DPD paigaldas äsja üle Eesti 15 uut pakiautomaati ning oktoobri lõpuks on ettevõttel kavas oma pakiautomaatide võrgustikku täiendada veel 17 uue pakiautomaadi võrra.

Tööd alustanud pakiautomaatidega täiendati DPD Pickup võrgustikku nii linnades kui ka, täiesti uuete automaatide näol, väiksemates asulates nagu Lihula, Tapa, Elva, Saue ja Jõhvi. Lisaks septembri alguses tööd alustanud 15 uuele pakiautomaadile tahetakse oktoobri lõpuks paika saada veel 17 ning siis saavad DPD pakiautomaadid olema lisaks Räpinas, Kärdlas, Põltsamaal, Antslas, Karsi-Nuias, Sindis ja mujalgi.

Kokku paigaldab DPD käesoleval aastal Baltikumi vähemalt 120 uut pakiautomaati – 50 Eestisse, 20 Lätti ning 50 Leetu. Järgneva kahe aasta jooksul investeerib DPD Baltikumi pakiautomaatide võrgustikku ligi 5 miljonit eurot ning paigaldab kolmes riigis ligi 250 uut pakiautomaati.

Uuringute järgi kasutavad Eesti elanikud teiste teenustega võrreldes kõige rohkem just pakiautomaate (80% küsitletutest), Läti elanikud eelistavad praegu veel tellida esmalt pakke koduaadressile ning seejärel pakiautomaati (41% küsitletutest) ning leedulastest tellib oma saadetised pakiautomaati ligi kolmandik e-ostlejatest. Eesti on absoluutselt maailmas esirinnas pakiautomaatide rohkuse ja kasutamise poolelt.

Liitu uudiskirjaga

Väärt uudised, praktilised nõuanded ning siseinfo Eesti e-kaubanduse kohta.