Täna toimub viies E-smaspäev, kus veebipoed teevad klientidele ahvatlevaid hinnapakkumisi ja kostitavad tasuta tarnega. E-smaspäeva eesmärk on pakkuda tarbijatele 24 tunni jooksul veebipoodides  häid soodustusi ning seeläbi suurendada Eesti e-poodide tuntust ja usaldusväärsust.

Pakkumised on kuvatud 8. mai südaööst 9. mai südaööni.  E-smaspäeva kampaanialeht on läbinud uuenduskuuri ja pakkumisi on nüüd võimalik sorteerida kategooriate ja soodustuste  kaupa, samuti saab häid leide jagada sotsiaalmeedias. Kampaanias osaleb mitmeid tuntud e-poode ja teenusepakkujaid nagu Astri.ee, Sangar, Rosena, Apollo, Sokisahtel, Fitlap, DrinkExpert, Goldtime, Selver, Salt’s Up, Sensuale, Rahva Raamat, Zone.ee jne.


2016. aasta 14. novembril oli E-smaspäeval osalevate e-poodide hinnanguline päeva läbimüük üle 1,5 mln euro. Maksimaalne e-poe läbimüük oli E-smaspäeval üle 110 000 euro, müügikäibe mediaan oli 5 000 eurot. Kampaaniapäev kasvatas oluliselt e-poodide külastatavust (mediaan +86% võrreldes nädal varasema esmaspäevaga), maksimaalne külastatavuse kasv oli +3 375%. Läbi mobiilsete seadmete tuli keskmiselt 17% e-poodide kogukäibest, mis oli 1% võrra vähem kui 2015. aastal.

Külastajate hinnangul on tegemist hea algatusega, mis aitab avastada uusi kodumaiseid e-poode ning säästa nii hindadelt kui postikulult. E-kaubanduse Liidu juht Signe Kõiv peab kampaaniat oluliseks valdkonna populaarsuse kasvatamisel: “Tihti jääb e-ost tegemata põhjusel, et toodet ei saa näha või proovida. Kui kaupleja pakub tasuta transporti või tavapärasest soodsamat hinda, on esmakordsel e-kaubanduse kasutajal lihtsam ostuotsust langetada.” Kõiv lisas, et mitmed tuntud e-poed on oma virtuaalsed uksed avanud just E-smaspäeval – näiteks e-Selver, eCoop ja sel aastal Mööblimaja.

E-smaspäev toimub iga aasta maikuu ja novembrikuu teisel esmaspäeval. Kampaania keskkond asub aadressil www.esmaspaev.ee, kust leiab infot kõigi osalevate e-poodide kohta. Kampaania korraldaja on Eesti E-kaubanduse Liit, mis ühendab enam ligi 200 e-kauplejat ja teenusepakkujat. 

Lisainfo:

Signe Kõiv
Eesti E-kaubanduse Liit
+372 5023 456
info@e-kaubanduseliit.ee
https://e-kaubanduseliit.ee