Otsing

Palun vajuta enter / Return, et alustada otsingut

Viljandi tehnoloogiaettevõte Cleveron plaanib järgmisel aastal investeerida üle 30 miljoni euro ja paigaldada üle Eesti enam kui 20 000 pakiautomaati, kuhu saab lisaks tavapakkidele ka toidukaupu tarnida. Loodav pakiautomaatide võrgustik koosneb ühiskasutatavatest pakiautomaatidest, mis asuvad elamukvartalite, külakeskuste või ettevõtete juures, ning erapakiautomaatidest, mis on mõeldud nii eramajade kui ka ettevõtete tarbeks. Kogu võrgustikku saavad kaupade kättetoimetamiseks kasutada kõik soovijad, nii suured ja väikesed ettevõtted kui ka väiketootjad. Plaani finantseerimiseks on Cleveron andnud KredExisse laenutaotluse.

„Oleme toidukaupade kättetoimetamist pakiautomaatide kaudu testinud juba üle aasta ja see on saanud inimestelt väga positiivse tagasiside. Koroona tõttu on nõudlus asjade kontaktivaba üleandmise vastu plahvatuslikult kasvanud. Inimesed ei taha käia riidepoes ja tellivad kaubad pakiautomaati. Toidukaupu aga tavalisse pakiautomaati panna ei saa. Ideaalne oleks lahendus, millega saab üle anda nii toidukaupu kui ka riideid ja mis on ka teenusepakkujatele ühiselt kasutatav. See on mugav ja kõigile soodsam, sest kõik asjad saab kätte ühest kohast.“

Küti sõnul ehitab ja paigaldab pakiautomaadid Cleveron, kuid neisse saavad oma kaupu vedama hakata kõik ettevõtted. „Meie võrku saavad kasutada kõik – nii Eesti suurimad kullerfirmad ja e-poed, näiteks Selver või COOP, kui ka kohalikud talunikud või juustu- ning vorstitootjad, miks mitte ka Bolt ja Wolt.“

Cleveron soovib pakiautomaadid viia inimestele võimalikult lähedale, et kontaktivaba e-poe kaupade üleandmine oleks nii ettevõttele kui tarbijale võimalikult mugav ja ajasäästlik. Suuremad välipakiautomaadid võiksid paikneda näiteks büroohoonete või tootmisettevõtete juures, tehnoparkides, elamurajoonides ning valla- või külakeskustes. Need sobivad kohtadesse, kus elab või töötab üle 100 inimese ning kust inimesed alustavad või lõpetavad oma igapäevast töö ja kodukoha vahelist sõitu.

Seetõttu teeb Cleveron üleskutse ettevõtetele, kes soovivad oma töötajate igapäevaelu lihtsamaks ja turvalisemaks muuta – andke märku, kui soovite enda külasse, valda või linnaossa avatud võrgu välipakiautomaati. Selleks tuleb saata kiri meiliaadressile cleveron@cleveron.com.

Liitu uudiskirjaga

Väärt uudised, praktilised nõuanded ning siseinfo Eesti e-kaubanduse kohta.