Otsing

Palun vajuta enter / Return, et alustada otsingut

Esimene soovitus on loomulikult planeerida uuendamist Magento 2’e võimalikult kiirelt. Seni aga, kuni veel Su pood on üleval vanal versioonil, tuleb teha kõik endast olenev, et pood võimalikult turvaline oleks:

1. Veendu, et Sul on olemas arendaja, kes on valmis reageerima, kui midagi peaks juhtuma.

2. Vii Magento 1 tarkvara viimasele versioonile ehk 1.9.4.5 (Magento võib lasta välja veel täiendava „viimase“ versiooni). Koostöös arendaja ja majutuspakkujaga, vii serveri tarkvara uusimale sobivale versioonile. Veendu, et poest tehakse piisavalt tihti varukoopiaid ning võta kuulda majutuspakkuja täiendavaid soovitusi.

3. Vaata üle oma e-poe makseviisid ning uuri nende seisukohti Magento 1 poodide osas. Meie hinnangul jagunevad nad kolmeks: keelavad kasutamise kohe, annavad üleminekuks täiendava lisaaja või lubavad kasutamist jätkata, kuid täielikult enda vastutusel.

4. Veendu, et Su arendajal on plaan, kust soetada järgmisi turvauuendusi. On võimalik jälgida erinevaid foorumeid ja loota, et neid sinna kellegi poolt piisavalt kiiresti üles pannakse ning et need on kvaliteetsed ja usaldusväärsed. Grupp Magento 1 eksperte on loonud ettevõtte Mage-One, kes premeerib turvaaukude leidmisel ja parandamisel ning pakub neid kuutasu eest, mis sõltub e-poe käibe suurusest.

5. Kui usud jumalasse, siis rista käed palveks, et keegi pahalane Su poe vastu kõrgendatud huvi ei tunne! Kui maailmas poleks halbade kavatsustega inimesi, poleks vaja ka turvauuendusi!

 

Margus Ots, Magento partnerettevõtte Lumav Commerce OÜ äriarendusjuht.

Liitu uudiskirjaga

Väärt uudised, praktilised nõuanded ning siseinfo Eesti e-kaubanduse kohta.