Täna toimub kuues E-smaspäev, kus veebipoed teevad klientidele ahvatlevaid hinnapakkumisi ja kostitavad tasuta tarnega. E-smaspäeva eesmärk on pakkuda tarbijatele 24 tunni jooksul veebipoodides häid soodustusi ning seeläbi suurendada Eesti e-poodide tuntust ja usaldusväärsust.

Kõik pakkumised on kuvatud 13. novembri südaööst 14. novembri südaööni. Pakkumisi on  võimalik sorteerida kategooriate ja soodustuste kaupa, samuti saab häid leide jagada sotsiaalmeedias. Kampaanias osaleb kokku 132 e-poodi, nende seas nii äsja alustanuid kui mitmeid tuntud e-poode nagu Astri.ee, eCoop, Expert, Apollo, Rahva Raamat, Käekellad, Cellbes, Hansapost, Sangar, Goldtime, AndMoreFashion, Selver, Sportest, Balti Jaama Turg, K-rauta jne.

E-smaspäev on ostjate poolt hästi vastu võetud, ainuüksi kampaaniaeelsel nädalal kasvas külastuste arv ligi 500% mullusega võrreldes. E-kaubanduse Liidu juht Signe Kõiv peab kampaaniat oluliseks valdkonna populaarsuse kasvatamisel: “Tihti jääb e-ost tegemata põhjusel, et toodet ei saa näha või proovida. Kui kaupleja pakub tasuta transporti või tavapärasest soodsamat hinda, on esmakordsel e-kaubanduse kasutajal lihtsam ostuotsust langetada. Külastajate hinnangul on tegemist hea algatusega, mis aitab avastada uusi kodumaiseid e-poode ning säästa nii hindadelt kui postikulult.” Kõiv lisas, et usinamad e-ostlejad varuvad E-smaspäeval juba jõulukinke.

2016. aasta 14. novembril oli E-smaspäeval osalevate e-poodide hinnanguline päeva läbimüük üle 1,5 mln euro. Maksimaalne e-poe läbimüük oli E-smaspäeval üle 110 000 euro, müügikäibe mediaan oli 5 000 eurot. Kampaaniapäev kasvatas oluliselt e-poodide külastatavust (mediaan +86% võrreldes nädal varasema esmaspäevaga), maksimaalne külastatavuse kasv oli +3 375%. Läbi mobiilsete seadmete tuli keskmiselt 17% e-poodide kogukäibest.

E-smaspäev toimub iga aasta novembri- ja maikuu teisel esmaspäeval. Kampaania keskkond asub aadressil www.e-smaspaev.ee, kust leiab kõigi 132 e-poe pakkumised. Silver Hage ja Matthias Vutt’i poolt ellu kutsutud kampaania korraldaja on Eesti E-kaubanduse Liit, mis ühendab 216 e-kauplejat ja teenusepakkujat.