Usaldusmärgis

“Turvaline ostukoht” on Eesti E-kaubanduse Liidu poolt väljastatav usaldusmärgis e-poodidele.

“Turvalise ostukoha” märgiga e-poodides on ostmine turvaline. Need veebipoed on usaldusväärsed ning on Eesti E-kaubanduse Liidu poolt kontrollitud, täidavad märgise saamiseks esitatud tingimusi. „Turvalise ostukoha“ usaldusmärgis annab e-poodidele võimaluse eristuda konkurentidest ja esitleda end tarbijatele usaldusväärse ostukohana.

Märgise taotlemiseks on vaja esmalt taodelda E-kaubanduse Liidu liikmelisust, seejärel täita vastav taotlus ning vajadusel teha e-poes muudatusi, vastamaks “turvalise ostukoha” tingimustele. Seejärel väljastatakse litsentsileping ja märgis. “Turvalise ostukoha” märgise litsentsitasu on 50 € kalendriaastas.

Usaldusmärgis e-poodide avalehel on klikitav ja peab olema suunatud Eesti E-kaubanduse Liidu kodulehele usaldusmärgisega e-poodide nimekirjale. Juhul, kui oled mõnes e-poes kohanud usaldusmärgist, kuid ei leia e-poodi E-kaubanduse Liidu usaldusmärgisega e-poodide nimekirjast, teavita palun: info@e-kaubanduseliit.ee. Võimalik, et tegemist on kaubamärgiõiguse rikkumisega ja märgise omavolilise kasutusega. “Turvaline ostukoht” märgis on kvaliteedi ja tingimustest kinnipidamise garantii ka tarbijatele ning seetõttu on kohustatud tingimuste täitmisest kinnipidama kõik märgise kandjad. E-kaubanduse Liit kontrollib alates 2019.a. kord aastas järelkontrolli käigus ka kõiki juba varasemalt märgise kandjaid.

Usaldusmärgi eesmärk on suurendada tarbijates usaldust e-poodide vastu ning tõsta e-kaubanduse taset ja mainet Eestis.

TÄIDA AVALDUS

Liitu uudiskirjaga

Väärt uudised, praktilised nõuanded ning siseinfo Eesti e-kaubanduse kohta.